“X” Kargo Rezaleti
“X” Kargo Rezaleti

“X” Kargo Rezaleti

Geçenlerde yine internetten bir alışveriş yaptım ve Sürat Kargo ile gönderdiler. Ürün kargoda kayboldu 🙂 Ne şubelerine ulaşabiliyordum, ne de çağrı merkezi bir şey yapabiliyordu. 10 gün sonra satın aldığım yerden bu sefer PTT Kargo ile yeni sipariş olarak gönderdiler  🙂 Hala önceki ürünü arıyolardı, size gelirse bize geri gönderin lütfen diyorlardı ya ne oldu bilmiyorum 🙂

Ekşi Sözlük’ten de her gün gördüğümüz üzere bu ülkede doğru düzgün hizmet verebilen bir kargo firması yok, * Kargo Rezaleti başlıkları dolu.  Kargoların kendi başlıkları da dolu.

Yani aslında herkes şikayetçi ve gördüğüm kadarıyla şikayetin de çözüme hiç etkisi yok. İşte bu yüzden MNG Kargo ile ilgili yazımın yorumlarını engellemekten yoruldum ve yoruma kapattım. İnsanlar artık nasıl dolmuşsa, ağzına geleni yazıyor.

Anladım ki şu ülkede iş bilen, doğru düzgün yapabilen bir tane firma yok. O yüzden artık alttaki denkleme göre kargo hizmetine dair beklentilerimi düşürdüm ve rahatladım. Kargo zamanında gelecekmiş, tam getirecekmiş, beni bulacakmış falan hiç dert etmiyorum artık, nasıl olsa beceremiyorlar. “Bir ara” bana ulaşsın, kafi.

Disappointment = Expectation / Reality
Hayal Kırıklığı = Beklenti / Gerçeklik
(kaynak: http://assortedbitsofwisdom.com/New-Math-Prints)

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir