www.isgorusmesirehberi.com
www.isgorusmesirehberi.com

www.isgorusmesirehberi.com

İş görüşmesi yapacaksınız göz atmanız gereken yegane türkçe içerikli site.

“İş görüşmesinde nasıl konuşulur? Nasıl giyinilir? Ne tür sorularla karşılaşılır? Bu sorulara nasıl cevap verilir? ” gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz, gerçek iş görüşmesi deneyimlerini görebileceğiniz, sık kullanılanlara eklenilmesi gereken bir site.

İŞ GÖRÜŞMESİ REHBERİ
www.isgorusmesirehberi.com

Bir yorum

  1. pınar

    1. ya benim bir sorum olcek..bir iş görüşmesi yaşadım daha bugün..iş çaycılık ve ben de turizm mezunuyum.. ama gittiğim firmada birinci görüşme sanki böyle stajyer eleman havasında biri ile yani benimle görüşen birinci kişi kendi stajer havasında idi.. ikinci görüşme de müdür yardımcısı ile yapıldı..sanırım..insan ilişkileri ya da insan kaynakları müdür yardımcısı oluyor.. her neyse birinci görüşmedeki insan beni baya bi esnetti.. rahatlattı..aslında işi tanıtmak için geldiğini söyledi ama onun görevi bence başka…..anlaşılan birinci görüşmedeki kişi ilk halllerimi analiz etti…ve ben bunu çok sonra fark ettim. birinci görüşmedeki kişi hatta bana makyajımı düzelttirdi..falan..sonra yaklaşık yirmi dakika sonra birinci görüşmemdeki eleman tabi ki ilk izlenimlerini ikinci görüşmeyi yapacağım kişiye yani müdür yardımcısına anlattıktan sonra ikinci kişi geldi ancak yanıma değil de odadaki çok uzak alandaki başka bir masayı ve sandalyeyi kandine seçti..ki zaten yanımdaki sandalye de bana baya uzaktı..yani uzakta durmak için yanıma otursa da fark etmezdi..aklımdan o an geçen tek soru bu kadın niye buruya oturdu sorusu oldu..hatta çok uzaktaki o masaya oturmak için sandalyelerin düzenini bahane etti falan..ardından yine birinci elemanın yaptığı gibi işi anlatmaya başladı.. bir toplantı odasında idik..
    arkadaşlar bu firmanın adını vermek istemiyorum..ama bu firma sanki “ya biz çaycımızı bile böyle seçiyoruz”..gibisinden bi olay yaratmaya çalışmış..yada insan kaynakları taktiklarini üzerimde uygulamış olabilir..görüşme konuşma olarak güzel geçti ancak özellikle ikinci bayanın bana görüştüğümüze sevindim derken sanki elini vermek istemeyişinden sanki yarım yamalak verişinden ve benden çok uzağa oturması gibi davranışlarından dolayı bence bu görüşme davranış olarak olumsuz geçti..
    benim sormak istediğim hangi müdür yardımcısının küçük dağları ben yarattım edası ile sizin yanınıza bile oturmaması ve ardından böyle davranmaya hakkı vardır.. hepimiz sonuçta insanız malesef aynı yere gitcez.. işletmeler bence büyük oranda bu sonucu unutuyorlar..
    herkese iş hayatında başarılar diliyorum..sadece başıma gelen bu tatsız olayı paylaşmak istedim..nacizane okuduğunuz için saolun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir