Samsung TV açılışını HDMI kaynağına ayarlamak
Samsung TV açılışını HDMI kaynağına ayarlamak

Samsung TV açılışını HDMI kaynağına ayarlamak

Samsung 46ES6340 TV kullanıyorum.  Her açılışında analog kanallar geldiği için Digiturk’e geçmek için her seferinde kumandadan HDMI tuşuna basıp kaynağını değiştirmeyi gerektirmesi çok sıktı, aradım taradım, yöntemini buldum. Digiturk ile açılması için için açılış varsayılanını HDMI kaynağına geçirmemiz mümkün.

  1. Televizyonda analog tv kaynağı açıkken hızlı bir şekilde  Mute+1+1+9+Enter[←|] tuş kombinasyonunu sırasıyla girin. Servis menüsü karşınıza gelecek.
  2. Menüden “Power On” seçeneğine girin, “Power On Source” kısmından  istediğiniz “HDMI” kaynağınızı seçin. Aynı menüden açılışta gelen ses ayarını da ayarlayabilirsiniz. Ayarladıktan sonra kapatma tuşuyla televizyonunuzu kapatın.
  3. Televizyonunuzu “Info+Menu+Mute+Power” tuş kombinasyonu ile açın. İşlem yapmadan tekrar kapatın.
  4. TV’yi tekrar açtığınızda artık seçtiğiniz HDMI kaynağı ile açılacak.

Benim yaptım, işimi gördü. Benim gibi ihtiyacı olanlar için bir kaynak olsun.

Bu arada Samsung 46ES6340’ı Teknosa’dan 1800 TL’ye almıştım. Gayet memnunum. Donanım Haber’deki Sıcak Fırsatları takip etmekte fayda var 😉

21 yorum

  1. mehmet

    merhaba aynı tv den bende de var bugun servis menüsüne girdim ve yanlış bişeyler yapmış olmalıyımki tv dondu ve bende kapatıp açmayı denedim fakat tv açılmadı standby ışığıda yanmıyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir