MNG Kargo’nun beceriksizliği
MNG Kargo’nun beceriksizliği

MNG Kargo’nun beceriksizliği

MNG Kargo ile sorun yaşadım ve aşağıdaki epostayı döşedim kendilerine. Daha önce Hızlıal.com ile ilgili sıkıntı yaşamıştım telefonlarımı açmayan, epostalarıma cevap vermeyen şirket anında dönmüştü! O zamanlar BeyazPiramit’ten aldığım alanadı ve barındırma hizmetinden ötürü şirketi yazıyı kaldırmaları konusunda uyarmışlar ve hukuki süreç başlatacaklarını belirterek tehdit etmişlerdi. Ben de Alperen ve Emrah Abilerimizi üzmemek için yayından kaldırmıştım.

Bu sefer olay ürün değil de hizmet olunca durum farklı, başımdan geçen olayı yazıyorum aynen. Markaya saldırı falan yok, yaşanmış bir olay. Hizmetinizi düzgün yapsanız size niye saldırayım ben manyak mıyım? Altı üstü bir kargo taşıyorsunuz, onu bari dediğiniz zamanda taşıyın!

Olayın özeti şu: “Kendime kargo göndermiş oluyorum en az 5 günde ulaşacak ve üstüne 11 lira 4 kuruş ödediğim bir kargo!”

O yüzden yok efendim markamıza zarar veriyor yazıyı kaldırınla gelmeyin efenim bana. Eposta da attım, bakalım ne zaman dönecekler. Hız testi başlasın!

Merhaba.

16.09.2011 tarihinde, saat 14:00:38’de İstanbul Mecidiyeköy şubenizden Denizli Horozlu şubesine kargo göndermeye çalışma gafletinde bulundum. Alıcı şubeden eğer 17.09.2011 tarihinde gün içinde alabilecekse göndermeyi kabul ettiğimi beyan ettim ve hem Mecidiyeköy hem de karşı şube tarafından 17.09.2011 tarihinde öğleden sonra “normal şartlar altında” ulaşacağı bilgisi onaylanınca, gün içerisinde alıcıya “ulaşmak zorunda olan” R1 867335 fatura numaralı kargoyu gönderdim.

17.09.2011 tarihinde gün içerisinde sitenizden takip ettiğim üzere dün yola çıkan aracınız hakkında sadece şu bilgi paylaşılmış durumda:

17.09.2011 09:35:49 AFYON AKTARMADAN ÇIKAN KARGO DENİZLİ AKTARMAYA ULAŞTI. KARGO ŞU ANDA DENİZLİ AKTARMADA.

Aslında yukarıdaki bilgiden ben kargonun Denizli merkeze geldiğini ve şubeye doğru yolda olduğu bilgisini anlıyorum ama o ifade size göre başkaymış.

Saat 14.00 sularında alıcının Horozlu şubesine gidip sorması ve kargonun Afyon’da olduğunu öğrenmemiz sonucu, hem Mecidiyeköy şube hem Denizli merkez hem de 444 06 06 numaralı telefonunuzdan müşteri hizmetlerine durumu sorduk. Horozlu ve Denizli şubesi müş. hiz.’ne yönlendirdi. 14.58’de aradığım 444 06 06 numaralı telefonunuza cevap veren Kadriye Hanım’ın lakayıt tavrı ve cevapları ise tam bir fiyaskoydu. Kargonun Afyon’da olduğunu ve pazartesinden önce kargonun gitmeyeceğini söyledi. Bugün yarım gün ve saat 3’e kadar çalışıldığı için kargonun Afyon’da kaldığını herhangi bir çözümü olmayacağını, dilersem şikayetimi pazartesi iletebileceğimi söyledi. Kayıtlarınıza bakarsanız, müşteriyi ne kadar önemsediğini ve herhangi bir yardımda bulunmaya çalışmadığını dinleyebilirsiniz. Ben aracın tam olarak noktasını ve aracın ne durumda olduğunu sorduğumda bana sadece sitenizde gördüğüm bilgiyi iletti. Tabi ki bu bilgi beni tatmin etmedi.

Saat 15.10 sularında arayıp, ardından 15 sonra uğradığım Mecidiyeköy şubeden Afyon’daki konumunu ve bir şekilde kargonun alıcıya teslimi konusunda yardım istedim. Sağolsunlar, yardımcı olmaya çalıştılar, bölge müdürlüğünden yetkili birileriyle görüşüp durumu izah ettiler. Kargonun Afyon Aktarma Merkezi’nde olduğunu ve oranın bilgisini verdiler. Kadriye Hanım’ın dediğinden farklı olarak, Afyon’daki merkezin bugün yarım gün saat 5’e kadar çalıştıklarının bilgisini aldım. Ayrıca merkezin telefonunu alarak direk kendim ulaşmaya çalıştım. Afyon’daki yetkili kişinin toplantıda olması sebebi ile ona ulaşamadık. Kargonun mutlaka ama mutlaka gün içerisinde “ulaşmak zorunda olması”ndan ötürü gerekirse başka bir kargo firması veya herhangi bir otobüs firması ile gönderilmesini talep ettim. Bunun için 16.40 sularında aradığımda aktarma merkezinden Seyfettin Bey ile görüştüm. Kendisi önce bugün araç kalmadığı için kargonun gitmeyeceğini, daha sonra talebim üzerine bunun için otobüs firmaları ile görüştüğünü ancak daha önce yaşadıkları bir olaydan ötürü kargoyu kabul etmediklerini söyledi. 16.05’de “herhangi bir şekilde çözümü” için ikinci kez aradığım aradığım Seyfettin Bey, Bakırköy-Denizli hattındaki aracın arızası dolayısı ile geç kaldığını bunu eposta olarak tüm ilgili birimlere ilettiğini söyledi. Ancak bu ilgili birimleri nedense bir türlü öğrenemedim ve 444 06 06‘daki müş. hiz. çalışanı dahil kimsenin bu bilgiyi sormama rağmen bana iletmemesinden ötürü “inandırıcı” gelmedi. 16.38’de Mecidiyeköy şubenizin telefonla tekrar bildirdiği üzere bu teslimatın “maalesef” bugün olmayacağını pazartesi olacağı söylendi. Alıcı pazartesi günü gönderdiğim adreste olmayacağı için de bu kargonun tekrar gönderdiğim şubeye dönmesini talep etmek “zorunda kaldım”. Yani kendime kargo göndermiş oluyorum en az 5 günde ulaşacak ve üstüne 11 lira 4 kuruş ödediğim bir kargo! Şaka gibi.

Bekliyorum, kargoyu kaybetmeden çarşamba gününe kadar geri gönderebilecek misiniz diye de merak ediyorum.

Mecidiyeköy şubenizin çalışanlarına, yardım etmeye çalıştıkları için teşekkür ederim. Kargonun gidememesi konusunda emeği geçen tüm beceriksiz çalışanlarınıza da selam ederim.

Size işinizi öğretmem gerekirse:

1) Özellikle bulunduğunuz hizmet sektöründe, “müşteri her zaman haklıdır”. Müşterinizi dinlemeyi, onun için çözüm üretmeyi bilmek zorundasınız.
2) Bazı olaylara anında müdahale edip çözüme kavuşturmak zorundasınız.
3) Verdiğiniz sözü tutmak zorundasınız. Kargoyu verirken aldığım sözü geçtim, sizin 24 saatte ulaştıracağınızı iddia ettiğiniz sözden bahsediyorum. Sözünüzü yerine getirmek için gerekli şartları yaratmak zorundasınız.
4) Hadi bunları yapamıyorsunuz, en kötü biz hiçbir şeye garanti veremeyiz deyip bir sorun ya da gecikme olduğunda gönderen ve alıcıyı bilgilendirmek zorundasınız. Hadi mesaj atmayın, kontörünüz gitmesin de bari sitenizde yazın.

Not edin bunları bir kenara, çalışanlarınıza eğitim veriyorsanız, bunlardan bahsedersiniz. Bilmezsiniz belki ama bunlar önemli konular.

Ben bunları bilginiz olsun diye paylaştım. Yarın bir gün internette bu yazıya bir yerlerde denk gelebilirsiniz diye ilk bilen siz olun istedim.

Yolunuz açık ve benden uzak olsun.

İyi çalışmalar.

22 yorum

 1. Şikayetvar.com üzerinden de derdimi anlattım. Geri aradılar. İstanbul Bölge’den tanzim bölümünden bir vatandaşa yönlendirdiler. Adama aynı şeyleri bir daha anlattım. Adam sürekli haklısınız dedi. E dedim haklıyım da bir şey yapın benim mağduriyetimi giderin, cevap olarak bunu şubenizle görüşmeniz lazım dedi. Eh be kardeşim sorunu şubeyle çözebilsem sana niye ulaşayım? Ben dedim iade ücreti olan 5 lirayı ödemeyeceğim, kargomu da geri alacağım. Neyse şubeye gittim, olayları bir kez daha üsttekileri ekleyerek anlattım. Ben ne yapabilirim dedi şube ve tekrar bölgeyi aradı falan derken ben bir daha dilekçe ile tekrar olayı anlattım kargo ücretini aldınız iade ücreti vermiyorum dedim ve kargomu aldım çıktım.

  Kısaca kendi kendime gönderdiğim kargo için 11 lira ödediğim yetmiyor gibi bir de işkence çektim adamlara dert anlatıncaya kadar.

 2. aynur

  benimde şikayetim var mng diyolar hemen ulaşım bu kacıncı hatırlamıyorum en son 6ekim perşembe günü koli gönderildi çumartesi günü eve teslim diye ücreti ödendi 10 ekim pazartesi koli elimize geçmedi gün boyu aradık dağıdımda olduğu söylendi.enson aradığımda yedişmediğini söylediler hani hızlı hemen teslim

 3. havva

  mng fiyaskosunu yasadım bugun.anamur’dan manisa’ya yolladığım paketim arkadasıma ulastıgında bir kısmı parcalanmış ve içindeki saklama kutusu kırılmış ve diğer seylerde ezilmiş vaziyetteymiş.çok üzüldüm ve sinirden çıldırdım ya ciddiyesizlik beceriksizlik bu.

 4. aysel

  mng kargo ile biz iş yeri olarak hergün bu sorunu yaşıyoruz o kadar firma ile şahsen çalıştım bu kadar sistemsiz bir çalışma ve saygısız elemanlar görmedim iş yerimin anlaşması olmasa mng ile çalışmayı kapısından bile geçmem size sonuna kadar hak veriorum

 5. burhan türkoğlu

  benim gördüğüm en ciddiyetsiz en kötü kargo şirketi bu bunun kötüsü olamaz ja-425365 nolu kargom 18.06.2012 tarihinde kargolanıp bu gün 27.06.2012 saat 18.00 olduğu halde halen teslim edilmedi.sanırım 18.06.2013 tarihini bekliyorlar ve arayp kargomuzun durumunu sorduğumuzda adrese teslim olması gereken kaorgomuzun şubede olduğunu gelip alın yada bekleyin diyen bi şub ile karşılaştım. bu yüzden en kötü kargo firması mng

 6. Handan Adle

  Evet.. Mng ile ikinci sorunumu bende yaşıyorum.. Kargom benden 3-4 kilometre uzağa ulaştı ancak yaklaşık 29 saattir bana gelemiyor.. neymiş dağıtımda.. dünden beri gözüm yollarda.. 10 kiloluk bir dikiş makinası ve 949 TL ödeyerek internetten aldım.. personellerin lakayıtları ve sistemsizliğine katılıyorum.. müşteri hizmetlerine bir mail gönderdim, tabiki onlarda insan herkes gibi tatil yapıyorlar..!!! Kargo gibi iddalı bir işe soyunacaksın ve call center ın mesai saati bitecek.. Mng Holding de yanlış giden birşeyler var.. Geçen hafta sonu da Kremlin Palace a eşimin arkadaşları gelmişti.. Eşim yabancı ve tam 4 kez arayarak ingilizce konuşarak misafirleri aradı.. ve eşim ne kadar not bırakmak istiyorum desede notu kabul etmediler.. 5. telefonda (sonunda) sabrım taşmış olarak bağırarak bir not bıraktım.. ve sizinle santral konuşurken sanki arkasından atlı kovalıyor.. hani git başımdan edasıyla konuşuyor.. personel kargo da cevap veren hanım dahil, çok tecrübesiz sadece adam olsun diye çalıştırılan personel.. !!! Bende bu tecrübemi paylaşmak istedim.. halen gelen giden yok, bakalım daha kaç gün beklemem lazım kargomu..!!! Kurye büyük ihtimal Konyaaltı plajında yüzüyor..!

 7. lütfi dincel

  Yukarıda okuduğum olumsuzluklara ben de katılıyorum.02 /09/2012 tarihinde İzmir’den Özdere’ye gelmesi gereken kargo defalarca aramamıza ve ricalarımıza,yetkili..! kişilerle konusmamıza karşılık olarak en son yola çıkması gereken gün İzmir şubeden kuryenin geldiğini fakat kargonun şubede unutulduğunu öğrendik.Sonra yine yetkili…! bir hanımla(Meryem) göruştük.Kargonun şb de unutulduğunu o’da hayretle karşılamasına ve 10 dakika içinde geri dönecegini söylemesine rağmen(sanınırım şoka girdi)hala geri dönüp bize bilgi vermesini ümitle bekliyoruz.mng korgoyu bir daha kullanmıyacağımızı söylemek kargonuz nezdinde ne kadar önemsenir bilemem….!!!

 8. ivoclar61

  MNG KARGOYA SAKIN KARGONUZU TEŞLİM ETMEYİN BÖYLE EMNİYETSİZ.SORUMSUZ. BİR KARGO OLMAZ …..KARGONUZUN HİÇ BİR EMNİYETİ YOKTUR. ADRESE BİLE TESLİM YOK….KARŞİNİZDA YETKİLİ KİŞİ BİLİ BULAMIYORSUNUZ KONUŞACAK ONLAR ELAMANLARINDAN DAHA BETER….BEN BİRDAHA MNG Mİ ASLA SİZ BENİM HATAMA DÜŞMEYİN….

 9. kemal

  11.02.2013 tarihinde verilip 12.02.2013 tarihinde yola çıkan kargom teslimat süresi 2 gün görünmesine rağmen bugün 15.02.2013 tarihine kadar teslim edilmedi.Üstelik hızlı dağıtım diye insanları kandırmanıza rağmen hakkari şubeniz kafasına göre kepenk kapatıyor merak ediyorum içinde bozulacak malzeme varsa sorumluluk kimdedir? Büyük ihtimal yarın gelecek kargo için ben teslim tutanağı tuttursam ve sizden şikayetçi olsam hizmet anlayışınız için bir değişiklik olur mu? Yukarıdaki şikayetleri okuyunca hiçbir değişiklik olmayacağını düşünüyorum.Keşke diyorum diğer şirketlerle aranızda o kadar ücret uçurumuna göre o şirketlerden daha yavaş olmasanız

 10. nuran

  Merhaba,

  MNG kargo yuzunden aylardir bekledigim isi kacirdim. Arkadasim diplomami alip bana MNG kargo ile gonderdi. Ancak kargo bana tam bir hafta sonra ulasti. Ustelik bu gecikmeyi ne arayip bildirme geregi duydular ne de bir ozur dilediler ustune bir de 14 tl kargo bedeli aldilar. Eyer kargom zamaninda gelmis olsaydi su an istedigim iste calisiyor olacaktim. MNG kargo yetkilileri sizden nefret ediyorum.

  1. Abdullah

   Arkadaşlar bu firmadan uzak durun hele mecburiyetten bu kargoyu kullanıyorsanız sakın kayıt altına alınmadan en küçük bir paketi dahi göndermeyin.Bana istanbuldan gönderilen araç koltuklarının arka cebinde 1 adet 800.tl.değerinde oto teyp gönderildi gönderici istanbuldaki şubenin tanıdığı olması nedeniyle teyp’in kaydedilmesine gerek olmadığı söylenmiş koltuk arasında gider denmiştir,ancak kargo Ankaradaki keçiören şubesine geldiğinde kargomu sorup geldiğini öğrendim içinde oto teyp gözüküyormu diye sorduğumda açık olmadığı için göremiyoruz dediler ancak teslim almaya gittiğimde paketin kısmi yırtıldığını teyp’in içinden alındığını gördüm zabıt tutturduğum halde bedelini bana ödemediler 2 defa tazmin talebinde bulunduğum halde ödemeyi ret ettiler tutanak zaptını bile kale almadılar bilginize.

 11. ali bilgin

  mng kargo insan kaynakları yöneticisi pozisyonuna başvurmuştum.35 gün içersinde 5 tane mülakattan geçtim.yüzlerce rakibimi eledim 2-3 gün sonra İş’e başlayacaksın dediler ama ne oldu biliyor musunuz bana SAHA SATIŞ YÖNETİCİLİĞİ teklif edildi.şaşırdım kaldım.mng kargo olumlu olduğu için birçok kurumsal şirketin teklifini reddettim.ama ortada kaldım,benim ekmeğimle oynadılar bende mng kargoyu ALLAH’a havale ettim.BETER OLSUNLAR ÖZELLİKLE İK dan sorumlu genel müdür yardımcısı,Allahımdan bulur işsiz kalır inşallah

 12. Sinan

  İşiniz gücünüz onu bunu şikayet etmek amk, insanlık hali herkes hata yapabilir, kargo firmasında da aksaklık olur, mahalle bakkalınızda da ekmek kalmayabilir, bir seyahat firması da yolda kaza yapıp onlarca insanın ölümüne sebep olabilir. Bu nedir ya en kral firmanın hakkında bile onlarca saçma sapan şikayet var internette. Siz de anlayış sıfır arkadaş. Yok 1 günde iletecekti şöyle oldu böyle oldu. Ne oldu yani 1 günde iletemedi de ne oldu arkadaşınıza 24 saat içinde yutması gereken ölümcül hastalığının ilacını mı göndermiştiniz ? Bir de utanmadan senden aylar sonra özür dileme amaçlı gönderdikleri lokumu dalga geçer gibi paylaşmışsın. Sana insanlık da yaramamış arkadaş. %90 ı tuzu kuru insanlarsınız, onu bunu kötüleyin buralarda devam edin, sizin de yolunuza taş koyan birilerin çıkar elbet.

  Saygılar…

 13. süleyman

  ben bir hata ettim mng kargoyla çeyiz gönderdim zamanımız bilgi çağı bubilgileri kullanıp internetten yorum alsınlar ve sakın mng kargoyla çalışmayın gönderiniz her ne ise ya çöpe atın yada mng kargoya verin ve yeni slogan ya çöpe at yada mng kargoyla kargo gönder.çöpe at mng kargoya verme .çöpe at mng kargoya verme ya çöpe at mng kargoya verme

 14. seckin

  ben hiç memnun değilim kimseyede tavsiye etmem mng kargoyu …
  cünki benim kardşşim yozgattan bana bişeyler göndeericek gönderirken ordaki calışanlara gösteriyoruz gönderiyoruz gelirken güvenli olması lazım benim paketeimi acıp kurcalayıp içinde benim sıkıntımı gidericek emanetimi alıyolara ne hakla bana gelen paket acılırda dagıtılırda kurcalanılır bir daha göndermem tavsiyede etmem onu alan gün yüzü görmesin haram zıkkım olsun bişey demiyorum..

 15. mehmet demir

  YORUMLARA BAKIYORUM KİMSEYE HAKSIZINIZ DEMEK YANLIS OLUR LAKİN BİZ SİKAYELER DE YAZIYORUZ BİR ALLAHIN KULLUNDA OLUMLU YASADIGI Bİ SEY YAZMAMAZMI HEM OLUMSUZ İŞLER YAPIYORKİ ELESTRİYİ TABİİ OLACAK AMA YIKARAK DEGİL.SİKAYETLERİ YAZAN İNSANLAR HEPSİNİZ İŞİNDE DÖRT DÖRTLÜKSÜNÜZ GALİBA .

 16. Ömürcan Çullu

  17.09.2014 tarihinde İstanbul dan gönderilen kargo 19.09.2014 tarihinde elimizde olacaktı ki bu kargo araba motor bloğu yani oldukça pahalı bir ürün olmasına rağmen kayboldu takip ettigimizde Gaziantep aktarma merkezinde görünüyor fakat nedense 7 gün geçmesine rağmen halen bulunamadı ve müşteri ilişkilerinden kimse yetkili birisi ile gorusturmuyor kaydinizi aldık biz size döneceğiz deyip kapatiyorlar aktarma merkezi deseniz verilen telefona cevap verme zahmetinde bile bulunmuyorlar MNG kargoyu dava etmekten başka bir cagre bırakmadılar.

 17. Ben böyle rezillik görmdim 2 gün de ulşacak malzeme 4 gün oldu hala gelmdi müşteri hizmtlerini aradım açmdılar şubeyi aradım açmdılar abartmadan söylüyorum 20 kez aradım açmadılar. Böyle küstahlık olmaz ayıptır bide tanınmış bir firma ben arabayla onlardan hızlı dağıtırım bee

 18. Geri bildirim:“X” Kargo Rezaleti | e-GÜNlük

Yoruma kapalı.