Migros Sanal Market’ten Alışveriş
Migros Sanal Market’ten Alışveriş

Migros Sanal Market’ten Alışveriş

Geçenlerde ilk defa Migros Sanal Market‘ten alışveriş yaptık. Bunca zamandır duyduğumuz güzel yorumların üstüne hizmeti deneme fırsatı bulduk.

Mecidiyeköy gibi değil Kartal’da oturduğumuz site. Elimizi kolumuzu sallaya sallaya alışveriş yap, gel olmuyor. Bizim gibi arabası olmayanlar için bulunduğumuz yerden bir alışveriş merkezine gidip alışveriş yapmak hem biraz zahmetli, hem de biraz masraflı. Yok otobüse, dolmuşa, metroya ya da taksiye bin, git aylık alışverişini yap, o kadar poşetle geri dön falan derken, astarı yüzünden pahalıya geliyor. Bu yüzden böyle güzide bir hizmeti denemek ve memnun kalırsak da düzenli olarak kullanalım dedik.

Websitesi gibi iPad uygulaması da çok başarılı. Hatta iPad uygulaması daha kullanışlı ve kolay. Ürünü arayıp ya da reyonundan seçip sepetinize istediğiniz miktarda (adet ya da kilo) olarak ekleyebiliyorsunuz. Ekledikten sonra bunu alanlar bunu da aldı gibi uyarılarla alışverişinizde unuttuklarınızı da hatırlatıyor. Siparişi tamamlama kısmında 3 saatlik aralıklarla gönderimin yapılmasını istediğiniz saat aralığını seçiyorsunuz. Kapasiteye göre bazı saatler dolu olabilir, yani her istediğiniz saatte alamayabilirsiniz. Siparişinizi tamamladığınızda ödemesini site üzerinden yapabileceğiniz gibi, kapıda nakit veya kredi kartı ile de yapabilirsiniz.

İlk denememizde gayet memnun kaldık. Sonraki alışverişlerimizde de memnun kalacağımızı umut ediyoruz 🙂

Avantajları

 • Sizin seçeceğiniz meyve sebzenin daha güzelini getiriyorlar. Hatta kırk saat bir reyon başında 1 kg. domates seçeceğim diye uğraşmamanız daha güzel bir olay. Bunun sebebinin de beğenmediğin ürün olursa alışverişin tamamını iade etme hakkın olduğunu söylediler ama tam olarak bilmiyorum.
 • Alışveriş için zaman harcamanıza gerek yok. Aklınıza geldikçe sepete ekleyin, bitince de siparişinizi verin, seçtiğiniz zaman aralığında gelsin.
 • Taşıma derdiniz yok, kapınıza kadar getiriyorlar.
 • Ürünün olmadığı durumda isteyip istemediğinizi, istiyorsanız da alternatiflerini seçme şansınız var.

Dezavantajları

 • Migros ürünlerinin genel olarak, Migroskop ya da kampanyalı ürünleri haricinde biraz pahalı olması en büyük dezavantajı.
 • En az 30 liralık alışveriş yapmanız gerekiyor.
 • Taşıma bedeli 30-75 liralık alışveriş için 4.90 TL, 75-250 liralık alışveriş için 2.90 TL, 250 lira üstü için ücretsiz.
 • Rakibi yok, dolayısıyla rekabet yok. Hepsiburada.com’da da süpermarket kısmı var ama Sanalmarket’in yanına yaklaşacak durumda değil henüz.

 

Migros’un kampanyalı ürünleri haricinde genelde pahalı olması işi biraz ekşitse de hizmetin güvenilir olması ve ayağına gelmesi sebebiyle tercih sebebi.

http://www.sanalmarket.com.tr

Bir yorum

 1. Merhaba,
  Size yakın lokasyonlardaki marketleri sistemimizden seçiyorsunuz.
  Online süpermarket,şarkuteri,kasap,manav alışverişlerinizi anlaşmalı marketlerimiz raf fiyatına kapınıza getiriyor.
  Kapıda ister nakit, ister kapıda kredi kartı ile raf fiyatına ödeme gerçekleştiriyorsunuz.
  Kapıda raf fiyatıyla alışveriş avantajlarından sizde faydalanın.
  marul.com beta yayınıyla hizmete sunulmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir